Načítání…

PO-ČT: od 8:00 do 15:00 hod. | PÁ: Operační den (pouze na objednání)

Aplikace dermálních mezonití

Princip metody

Aplikace dermálních mezonití je mininvazivní metoda, která se používá k omlazení pleti, redukci vrásek a zlepšení kontur obličeje. Oproti tradičnímu liftingu obličeje není nutné provádět chirurgické řezy v kůži. Navíc tyto vlákna mají kromě liftingového efektu ještě další účinky, kdy zlepšují vypnutí, texturu, barvu a hydrataci pleti.  Zákrok se provádí většinou v lokální anestezii pomocí znecitlivujícího krému nebo se používá infiltrační anestezie. Mezonitě se zavádějí pod kůži v dutých jehlách do přesných míst, které jsme si po znecitlivění označili, dutá jehla je pak vytažena a vlákno zůstává v podkoží. Zde se většinou zachytí pomocí jemných zoubků a nejsou tedy viditelné žádné jizvy. Efekt aplikace se projeví okamžitě a následně se ještě zlepšuje. Přetrvává podle typu nití po dobu několika měsíců až let.

 

Jak mezonitě fungují?

Mezonitě jsou vyrobeny z biokompatibilního materiálu, většinou z polydioxanonu, který vytváří kolagenní mřížku a nastartuje samoregenerační efekt. Stimuluje se tvorba kolagenu a elastinu v okolí těchto nití, zlepšuje se elasticita a vypnutí pokožky. Nitě jsou velmi účinné k formování a konturování obličeje, ale jiných oblastí těla. Polydioxanon se pak 6-12 měsíců odbourává, efekt aplikace ale přetrvává dva a více let. V současné době máme k dispozici 3 druhy mezonití monofilní (jednovláknové), dvojitě vinuté a ozubené nitě, které se také nazývají 3D mezonitě. Ozubené nitě mají největší liftingový efekt, dvojitě vinuté a monofilní se používají v jemnějších oblastech kůže, kde zvětšují objem a rovněž vypínají tyto oblasti. Všechny tři typy mezonití zlepšují také lymfodrenáž a mají lipolytický účinek. 

Pro zlepšení efektu a výraznější tvorbu nového kolagenu můžeme zákrok kombinovat s aplikací vitaminu C intravenózně.

 

Pro koho je aplikace vhodná?

Aplikace dermálních mezonití je vhodná pro všechny, kteří chtějí omladit svou pleť a redukovat vrásky, mají patrnou ztráta objemu tkáně, asymetrický tvar obličeje a povislé části kůže. Je vhodná pro všechny typy pleti a lze ji použít na obličeji, krku, dekoltu a dalších částech těla. Nejčastějšími indikacemi je vyzdvižení nevýrazných kontur obličeje, pokleslých tváří, prohloubení nosoretních rýh, pokles vnějších koutků obočí a úst, vrásky v okolí očí, vertikální vrásky na horním rtu, výrazný

podbradek až dvojitá brada, napnutí povislé kůže a redukce vrásek na krku a dekoltu. Lze je rovněž použít k napnutí povislé kůže na břiše, hýždích, zádech, vnitřní straně stehen a paží. Jsou vhodné k léčbě celulitidy, strií a jizev, zejména keloidních. Jejich využití je i mimo kosmetickou oblast, dají se  aplikovat i v oblasti bolestivých kloubů a páteře v kombinaci s kolagenem nebo kyselinou hyaluronovou.

 

 

Pro koho je aplikace nevhodná?

Metoda není vhodná pro klienty s nadměrně povislými tkáněmi vyššího věku, obézní klienty nebo klienty s nepoddajnou, hrubou kůží. Niťový lifting  je úplně kontraindikován v případě aktivní formy akné nebo infekce kůže, u autoimunitních nebo onkologických onemocnění, v době těhotenství či kojení. V případě užívání léků na ředění krve je nutné tyto týden před zákrokem vysadit.


 

Po ošetření

Po aplikaci může vzniknout bolestivost v místě vpichu nebo podél aplikované mezonitě při tlaku na tuto oblast, zejména u hrubších ozubených mezonití, která ale vymizí v průběhu 2-3 dnů. Mohou se objevit otoky a zarudnutí v oblasti vpichu nebo drobné modřinky. Jedná se o vysoce biokompatibilní materiál, takže velmi vzácně dochází k vyloučení zavedené mezonitě nebo k výraznější granulační reakci s tvorbou vyvýšeniny v místě vpichu, která za několik dní vymizí. Po zákroku je vhodné ošetřená místa chladit, tři dny  nosit kompresivní masku (čelenku nebo obličejovou masku), dodržet klidový režim a nejméně dva týdny necvičit. Není  také doporučena nadměrná mimika obličeje a zvedání těžkých břemen. Po dobu měsíce není doporučena obličejová masáž, kosmetické ošetření, návštěva sauny nebo solária.