Injekční lipolýza   Ostrava - Mariánské hory

Lipolýza spočívá v odbourávání tuku uloženého v tukových buňkách. Provádí se injekční aplikací speciálního roztoku, mimo jiné s obsahem přírodního preparátu získávaného ze sojových bobů, Phosphatidylcholinu (PPC). Tento roztok ovlivňuje procesy především v oblasti látkové přeměny. Na rozdíl od liposukce metoda neslouží k rozsáhlému odstranění tukových ložisek. Nevyžaduje celkovou anestezii, elastické bandáže ani hospitalizaci nebo pracovní neschopnost.

Před injekční lipolýzou lékař zhodnotí možnost aplikace v návaznosti na váš aktuální zdravotní stav. Pro dosažení maximálního efektu lipolýzy je vhodné ošetření spojit s úpravou stravovacích návyků a životosprávy. Před zákrokem je doporučeno pít hodně tekutin, nejvhodnější je nesycená voda.

Před aplikací se použije lokálně znecitlivující látka. Lékař pomocí tenké jehličky aplikuje přímo do tukového polštářku účinné látky bezbolestnou formou. Dochází k postupnému přirozenému odbourávání tuku. Aplikaci lze podpořit mezoterapií.

Bezprostředně po zákroku je třeba přibližně 15 - 30 minut odpočívat a doporučujeme také vypít 3 - 4 dl vody. V prvních hodinách až dnech můžete cítit svědění, ošetřené plochy bývají oteklé a zarudlé. První den po aplikaci doporučujeme opakovaně chladit místa vpichů. Vyskytují se také drobné modřiny, citlivost na dotek, bolestivost v místě aplikace a zvýšená teplota v ošetřované oblasti. Tyto příznaky obvykle rychle ustupují a do tří dnů by měly zcela vymizet. Pokud se však po této době nebudete cítit dobře nebo se naopak jakýmikoliv způsobem váš stav zhorší, kontaktujte lékaře.

Přibližně týden je třeba vyhýbat se přímému slunci, soláriu a sauně, stejně jako vynechat návštěvu lázní a sport.

K odbourávání tuku dochází postupně, pro optimální výsledek je třeba lipolýzu zopakovat 1 - 2x v odstupu 6 - 8 týdnů. Výsledky aplikace jsou většinou viditelné do týdne po prvním ošetření.

Kontraindikace:

  • těhotenství a kojení
  • u pacientů s diabetem
  • autoimunitní a cévní choroby
  • probíhající infekce

 

Injekční lipolýza tváře, podbradek